İş Modelimiz

Ticari amaçla üretilen her yumurtanın insan gıdasında kullanılabilir bir ürün olması amaçlanmaktadır. Gıda sınıfı yumurta, yumurta üreticisinden (sofralık yumurta üreten) veya piliç üreticisinden (etlik piliçlerin kuluçkalanması için yumurta üreten) gelebilir. Ancak, her yumurta tüm gıda standartlarını karşılamayabilir veya civciv oluşumu ile sonuçlanmayabilir. Bu yumurtalar yem sınıfında değerlendirilir ve işlenerek ekonomiye geri kazandırılabilir. 

Yuniko olarak kanatlı ve kanatlı ürünleri işleme sistemlerinden gelen atık yumurtaları (yumurtacı ve etlik piliç kuluçkahanelerinin döllenmemiş yumurtaları, yumurta kuluçkahanelerindeki erkek yumurtalar, kırık yumurtalar) yüksek kaliteli protein kaynaklarına ve diğer içerik maddelerine dönüştürerek, döngüsel ve pozitif bir gıda sistemine katkıda bulunuyor, israfı önlüyor ve hayvanların genel sağlığı için değerli, doğal içeriklerin kullanılmasını sağlıyoruz.

Yarattığımız Değer

Ekosisteme ilişkin derin tecrübemiz, küresel erişimimiz ve sürdürülebilirliğe yaklaşımımız sayesinde iş ortaklarımıza değer katıyoruz.

Döngüsel Ekonomi

Tedarik zincirinde ortaya çıkan insan tüketimine uygun olmayan yumurtaları işleyerek yüksek kaliteli protein kaynaklarına ve diğer bileşenlere dönüştürüyor, israfı önleyerek döngüsel ekonomiye katkıda bulunuyoruz.

Sıfır Atık

Atık oluşumunun kaynağında engellenmesi vizyonuyla, üretim faaliyetlerimiz sonucunda ortaya çıkan yumurta kabuklarını işliyor ve farklı sektörlerde değerlendirilmesini sağlıyoruz.

İzlenebilirlik

Tedarik zincirinde ortaya çıkan insan tüketimine uygun olmayan yumurtaları yerinde toplayarak kayıt altına alıyor ve son tüketiciye/yem sanayiine ulaştırıyoruz.